Vijesti

СВЕ ВИЈЕСТИ

СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Каратисти из Босне и Херцеговине освојили четири златне медаље на Европском првенству за млађе категорије

13.02.2024

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Каратисти из Босне и Херцеговине остварили су одличне резултате на Европском првенству у Грузији.

Али Арнаутовић, Емина Сиповић, Анес Бостанџић и Бекир Грабус су освојили златне медаље на Европском првенству за кадете, јуниоре и У21 такмичаре које је одржан у Тбилисију, Грузија.

Анес Бостанџић освојио је златну медаљу у категорији борбе У21 + 84 кг, сјајним наступом у финалу савладавши представника Азербејџана резултатом 8:0.

Емина Сиповић освојила је златну медаљу у категорији борбе У21 -61 кг, а у финалу је савладала представницу Словеније резултатом 4:1.

Бекир Грабус наслов првака Европе освојио у категорији борбе У21 -67кг, у финалу је био бољи од домаћег представника Грузије резултатом 2:1.

Злато је освојио и Али Арнаутовић који је у борби за наслов првака Европе у категорији борбе кадети -70 кг у финалу побиједио представника Украјине резултатом 1:0.

Одличан резултат оствариле су Ајла и Нејра Сиповић. Ајла Сиповић освојила је сребрену медаљу у конкуренцији јуниорки -66кг, док је Нејра Сиповић заузела треће мјесто у конкуренцији У21 -55кг.