Vijesti

SVE VIJESTI

SEKTORI

KATEGORIJE

Karatisti iz Bosne i Hercegovine osvojili četiri zlatne medalje na Evropskom prvenstvu za mlađe kategorije

13.02.2024

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Karatisti iz Bosne i Hercegovine ostvarili su odlične rezultate na Evropskom prvenstvu u Gruziji.

Ali Arnautović, Emina Sipović, Anes Bostandžić i Bekir Grabus su osvojili zlatne medalju na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 takmičare koje je održano u Tbilisiju, Gruzija.

Anes Bostandžić osvojio je zlatnu medalju u kategoriji borbe U21 + 84 kg, sjajnim nastupom u finalu savladavši predstavnika Azerbejdžana rezultatom 8:0.

Emina Sipović osvojila je zlatnu medalju u kategoriji borbe U21 -61 kg, a u finalu je savladala predstavnicu Slovenije rezultatom 4:1.

Bekir Grabus naslov prvaka Evrope osvojio u kategoriji borbe U21 -67kg, u finalu je bio bolji od domaćeg predstavnika Gruzije rezultatom 2:1.

Zlato je osvojio i Ali Arnautović koji je u borbi za naslova prvaka Evrope u kategoriji borbe kadeti -70 kg u finalu pobijedio predstavnika Ukrajine rezultatom 1:0.

Odličan rezultat ostvarile su Ajla i Nejra Sipović. Ajla Sipović osvojila je srebrenu medalju u konkurenciji juniorki -66kg, dok je Nejra Sipović zauzela treće mjesto u konkurenciji U21 -55kg.