Е-маил примаоца (*):
Коментар:

У Лоџу у Пољској су успјешно завршене Европске универзитетске игре 2022. године.

Након паузе због Ковида-19, ове су се године вратиле Европске универзитетске игре. Европска универзитетска спортска асоцијација (ЕУСА), у сарадњи с локалним организионим одбором, предвођеним Технолошким универзизетом у Лоѕу, Универзитетском спортском асоцијацијом Пољске (АЗС) и градом Лоѕом, уз подршку кључних партнера, припремила је догађај за памћење, нудећи 20 спортова, образовне, друштвене и културне дјелатности.

Европске универзитетске игре у Лоѕу представљају највећи мултиспортски догађај у Европи ове године. Након 15 дана такмичења, догађај је закључен церемонијом затварања, одржаном у суботу, 30. јула, у Лоџ Спорт Арени, након финалне утакмице женског рукомета.

Џудистице из Босне и Херцеговине Анђела и Александра Самарџић освојиле су златне медаље на Европским универзитетским играма.

На џудо шампионату који се одржава у оквиру шестих Европских универзитетских игара сестре Самарџић су освојиле прва мјеста. Анђела је у походу на златну медаљу у категорији до 57 килограма савладала представнице Мађарске и Велике Британије, а у полуфиналу и финалу имала је борбе с представницама Украјине.

Александра Самарџић је у категорији до 70 килограма завршила испред представница Украјине која је актуелна европска јуниорска првакиња.