Vijesti

SVE VIJESTI

SEKTORI

KATEGORIJE

Hokejaška reprezentacija BiH osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Sarajevu

04.03.2024

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Na Svjetskom prvenstvu divizije III-B u hokeju na ledu, koje se održava u Sarajevu bh.  reprezentacija je osvojila zlatnu medalju i tako postigla najveći uspjeh u svojoj historiji, pobjedivši reprezentaciju Sjeverne Koreje rezultatom 4:2.

Naši najbolji hokejaši su u okviru posljednjeg kola Svjetskog prvenstva (divizija III, grupa B) došli do pobjede koja im je donijela plasman u viši rang

Hokejaši naše reprezentacije su ranije upisali pobjede protiv reprezentacije Irana rezultatom 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), reprezentacije Filipina 6:3 (2:0, 2:1, 2:2) i reprezentacije Singapura 9:2 (4:1, 3:1, 2:0), dok su nakon produžetaka izgubili meč protiv reprezentacije Hong Konga 3:3 ( 1:2, 2:1 0:0 - produžeci 0:1).

Nakon osvojenog zlata reprezentacija Bosne i Hercegovine će napredovati u diviziju III-A, čime je ostvaren jedan od prvih postavljenih ciljeva.

Ministarstvo civilnih poslova Bosne i Hercegovine upućuje iskrene čestitke našim hokejašima, cijelom timu i Savezu.