Vijesti

SVE VIJESTI

SEKTORI

KATEGORIJE

Ministar Adil Osmanović čestitao Hamzi Turulji srebro na Svjetskom prvenstvu u karateu

28.10.2019

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Ministar civilnih poslova Bosne i Hercegovine Adil Osmanović uputio je čestitku karatisti Hamzi Turulji koji je na Svjetskom prvenstvu u karateu osvojio srebrnu medalju u konkurenciji do 21. godine.

„Medalja sa Balkanskog prvenstva za pionire iz 2014. godine, kada je osvojio bronzanu, bila je dobar znak da će ovaj sportista u budućnosti ostvariti velike rezultate.

Na putu do finala na Svjetskom prvenstvu u Čileu, Hamza je pobijedio prvaka Indije, Mađarske, Španije, trostrukog prvaka Evrope iz Francuske i kineskog Taipeija, što je pokazatelj da je Hamza vrhunski sportista iako ima 18. godina“ naveo je ministar Osmanović u čestitki koju je uputio Hamzi, njegovim roditeljima, kao i trenerima Asmeru Šeti i Adnanu Bešiću, te Karate savezu Bosne i Hercegovine.